Blog

Początek nowego roku to dobry czas na ostatnie spojrzenie wstecz. Zapraszamy Was na podsumowanie tego co działo się w naszej firmie w 2021 roku. Jak pracowaliśmy, co udało się zrealizować i z jakimi wyzwaniami się zmierzyliśmy. Na koniec artykułu czeka Was niespodzianka- film z pamiątkowych zdjęć. Może odjedziecie na nich siebie?
 Czytaj dalej

Multimedia otaczają nas w internecie na każdym kroku, a znakomita większość z nich to różnego rodzaju grafiki. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, z jakim plikiem mamy do czynienia, ponieważ wiedza ta zwyczajnie nie jest nam niezbędna. Sytuacja zmienia się, kiedy pierwszy raz musimy przygotować plik do druku- wówczas możemy zostać przytłoczeni wytycznymi dotyczącymi parametrów zdjęć i obrazów.

 Czytaj dalej

W ubiegłym roku mięliśmy przyjemność pracować przy ponad 300 tytułach płyt muzycznych. Spośród nich wybraliśmy 15 opakowań, które wezmą udział w głosowaniu na stronie facebook Mediapixel.
 Czytaj dalej

Chcesz wydać płytę na własną rękę? Pomożemy Ci urzeczywistnić to marzenie!

 Czytaj dalej

Nasza praca została zauważona i doceniona przez redakcję magazynu Packaging Polska. W specjalnym, świątecznym numerze magazynu, w dziale „opakowania premium” znalazł się obszerny artykuł na temat Mediapixel!
 Czytaj dalej

Spośród 570 wyprodukowanych przez nas w 2017 roku tytułów płyt wybraliśmy 10 najlepszych opakowań muzycznych !
 Czytaj dalej

„Pierwsza płyta jest najważniejsza. Zadbaj aby była pięknie wydana” – powtarzamy artystom, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze sceną muzyczną. Oczywiście, następne wydawnictwa są również bardzo ważne – obrazują świat wewnętrzny artysty, śledzą jego wędrówkę przez kolejne etapy pracy twórczej. Płyta jest wizytówką każdego muzyka. Co zrobić by była ona naprawdę wyjątkowa?

W Mediapixel każdego klienta traktujemy indywidualnie, służymy radą, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań. Znamy odpowiedź na pytanie, co zrobić, by wydawnictwo wyróżniało się na sklepowej półce. Jest to prostsze niż myślisz – wybierz odpowiedni rodzaj uszlachetnienia. Czytaj dalej

Od premiery płyty CD, opracowanej wspólnie przez koncerny Phillips i Sony, minęły już ponad 34 lata. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Gdy tylko na rynku pojawiły się płyty wraz z odtwarzaczami, producenci na całym świecie zaczęli szukać sposobu, by stworzyć idealne opakowanie. Miało być przede wszystkim praktyczne – płytę powinno się łatwo wyciągać z pudełka, miała się ona nie rysować, a pudełko być trwałe. Czytaj dalej

W końcu nadszedł TEN dzień. Po miesiącach, a może i latach prób, szlifowania, dopracowywania i koncertowania w końcu masz materiał na swój wymarzony krążek. Wybrałeś już firmę, która stworzy unikatowe i oryginalne opakowanie, pasujące duchem do Twojej muzyki. Pozostało tylko wydać płytę.

I wtedy…w głowie pojawiają się pytania. Przeglądasz setki stron internetowych wyraźnie mówiących, że do wyboru masz dwie opcje: duplikowanie płyty lub tłoczenie. Czym to się różni? Która opcja jest bardziej opłacalna? Czytaj dalej

Mediapixel: Jaki zespół dziś reprezentujesz?

Mateusz Frankiewicz: Dzisiaj jestem z zespołu Legend of Kazimierz.

Mediapixel: Jaką tam pełnisz funkcję?

Mateusz Frankiewicz: Na płaszczyźnie muzycznej jestem kontrabasistą, śpiewam, wymyślam dużo różnych rzeczy, a prócz tego jestem szefem.

Mediapixel: A to nam się udało z szefem dzisiaj porozmawiać (śmiech)

Mateusz Frankiewicz: Tak (śmiech)

Mediapixel: Powiedz skąd nazwa zespołu Legeng of Kazimierz. Czytaj dalej