Blog

W ubiegłym roku mięliśmy przyjemność pracować przy ponad 300 tytułach płyt muzycznych. Spośród nich wybraliśmy 15 opakowań, które wezmą udział w głosowaniu na stronie facebook Mediapixel.

W zestawieniu znalazły się wydawnictwa, w których zachwycił nas projekt graficzny, interesujący sposób wykorzystania materiałów i uszlachetnień lub ciekawa forma opakowania.  Pod uwagę braliśmy zarówno standardowe opakowania na płyty cd jak i książki, śpiewniki oraz inne opakowania złożone, do których dołączony był krążek.

Kolejność jest przypadkowa, gdyż to Was, poprzez głosowanie zapraszamy do wyboru tego najpiękniejszego i najciekawszego opakowania 2018 roku!

 

Basia Stępniak- Wilk „Ponad Ziemią”

Tomik wierszy „Ponad ziemią” to ostatni projekt śpiewającej autorki i kompozytorki – Basi Stępniak Wilk. Książka zawiera płytę CD, na której autorka śpiewa swoje piosenki z towarzyszeniem Grzegorza Palusa (akordeon), a wiersze Basi czytają – Anna Dymna, Marek Bałata i Jan Nowicki. Wydawnictwo dopracowane jest w każdym szczególe – twardą oprawę ozdabia na froncie złocona grafika. Karty książki wykonane są z miłego w dotyku, ozdobnego kremowego papieru, na której wspaniale prezentują się reprodukcje obrazów autorstwa Władysława Szyszki.  Zwieńczeniem formy jest tacka na płytę wykonana z kaszerowanego eko- papieru.

Opracowanie graficzne: Katarzyna Godyń – Skoczylas

Wydawca: Studio 2002

Druk: Mediapixel

basia stępniak- wilk_ ksiązka w twardej oprawie_hot stamping

książka w twardej oprawie_złoty druk_basia stępnika wilk

 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie „I żyli długo i w Szczecinie. Śpiewnik”

To ubrana w atrakcyjną formę, pomysłowa promocja miasta poprzez muzykę. Wydawnictwo zawiera teksty piosenek z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”, zapisy nutowe oraz płytę z linią melodyczną. W śpiewniku znajdują się ciekawostki o Szczecinie, które prezentuje przewodnik miejski, Przemek Głowa.  Śpiewnik posiada przemyślaną i funkcjonalną formę – twarde karty spięte są metalową spiralą, płyta mieści się w kieszeni na końcu książeczki. Uwagę przyciąga barwna grafika, którą dodatkowo podkreśla lakier UV na stronie tytułowej.

Pomysłodawca: Dorota Serwa

Ilustracje oraz skład: Zuzanna Bukała

Wydawca: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Druk: Mediapixel

 

Moribunda „Inner Songs”

Moribunda to krakowska  „folk-transowa maszyna do podróży wewnętrznych”. „Inner Songs” jest pierwszą płytą 5 osobowego zespołu, zawiera 8 utworów. Okładka to 6 stronicowy digipack, z efektownym, wytłoczonym na froncie liściem.

Projekt graficzny: Stanisław Sokołowski

Wydawca: Piotr Grząślewicz, Moribunda

Druk: Mediapixel

cd cover_digipack_druk opakowań kraków_mediapixel

 

 

Bella Szwarcman-Czarnota, Róża Ziątek-Czarnota, Dorota Szwarcman „Liederbuch” 

Płyta zawierająca piosenki w języku jidysz oraz 8 nigunów i 1 utwór instrumentalny. Złocone elementy stworzyły na okładce wspaniałą kompozycję. Druk kolorem na brązowym papierze ekologicznym pozwolił na uzyskanie fantastycznego efektu.
Więcej o płycie: www.austeria.pl/produkt/lider-buch-spiewnik-rodzinny/

Projekt graficzny: Marianna Cielecka

Wydawca: Wydawnictwo Austeria

Druk: Mediapixel

wydawnictwo austeria_krakow_hot stamping_druk opakowan

ekopack_papier makulaturowy_druk hot stamping

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka „What has created our identity ?” 

To wyjątkowo rozbudowane wydawnictwo będące zapisem wystawy, która odbyła się w Wieliczce w ramach obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości.

Komplet składa się z:
– książki w twardej oprawie z logotypem projektu wykonanym w technice sitodruku i hot stampingu,
– płyty CD zamieszczonej w książce na nietypowej, kartonowej tacce,
– pendrive z logotypem,
– twardego, kaszerowanego pudełka zamykanego na magnes z wytłoczonym logotypem projektu na froncie. 

Pomysłodawca projektu: Jan Godłowski

Opracowanie graficzne, koncepcja opakowania: Mediapixel

Druk i skład: Mediapixel

Wydawnictwo: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

 

Juzyna, Potock „Folk &Rock Relation”

Babiogórskie Centrum Kultury  pod wspólnym szyldem „Folk & Rock relation” wydało płyty dwóch lokalnych zespołów- Potock i Juzyna. Projekt graficzny okładki oraz użyte materiały pięknie współgrają z muzyką zawartą na płytach. Całość – obwoluta oraz dwa ekopacki wydrukowane są na papierze eko. W bocznych kieszeniach ekopacków ukryta jest płyta oraz plakat z tekstami piosenek i zdjęciami zespołów.

Projekt graficzny i skład: Koncept Natalia Melzer

Wydawca: Babiogórskie Centrum Kultury im. dr U. Janickiej- Krzywdy

Druk: Mediapixel

 

Goat Force One „Goatcraft Airlines”

To pierwsza płyta pięcioosobowego zespołu ze Starachowic. Krążek zapakowany jest w rozbudowany digipack z boczną kieszenią na książeczkę. Wrażenia dotykowe zapewnia pokrycie opakowania folią aksamitną, zaś oko cieszy spektakularne tłoczenie na froncie wykonane srebrną folią w technice hot stamping. (TUTAJ filmik z powstawania okładki):

Projekt graficzny: Sebastian „Seba” Nowak (zdjęcia), Paweł „Erol” Niziołek

Produkcja – Goat Force One & erolmedia.pl

Druk: Mediapixel

 

Lubomirski Festival 2018

Na okazję pierwszej edycji Lubomirski Festival powstało specjalne, ekskluzywne wydawnictwo z kompozycjami Kazimierza Lubomirskiego.  Płyta zapakowana jest w rozbudowany digipack ze złoceniem na froncie. Na kartach digipacku można przeczytać program festiwalu oraz wykonawców.

Wydawnictwo: Agencja Artystyczna „Kameny”

Projekt graficzny: Rafał Lewandowski

Druk: Mediapixel

digipack_druk mediapixel_agencja artystyczna kameny

 

Sebastian Najder, Paweł Przybylski 

Płyta duetu Sebastian Najder, Paweł Przybylski to digipack z eko- papieru, który ozdabia autorska grafika.  Ich płyty są niepowtarzalne- na każdym z krążków zostawili swoje odciski palców 🙂

Projekt graficzny: Adriana Depta

Produkcja: Paweł Kluczewski, Sebastian Najder

Druk: Mediapixel

 

 

Smutne Piosenki „Dziki Ogród”

Płyta poznańskiego zespołu Smutne Piosenki zachwyca swoją baśniową, niezwykłą oprawą graficzną autorstwa Rozalia Las. Krążek „Dziki Ogród” zapakowany jest w ekopack z książeczką. Okładkę ozdabiają błyszczące detale wytłoczone złotą folią na gorąco.

Projekt graficzny: Rozalia Las

Druk: Mediapixel

 

Radio Ufo „Dark Days”

To drugi solowy album Jacka Bilińskiego- gitarzysty i autora muzyki, znanego z zespołów Dr Zoydbergh i Wicked Heads. Materiał zamieszczony na płycie w całości skomponowany, nagrany, zagrany, zaśpiewany i zmiksowany przez Jacka w…sypialni. Okładka na płytę to standardowy digipack, który posiada zupełnie nie standardową grafikę autorstwa Łukasza Lendy.

Projekt graficzny: Łukasz Lenda

Druk: Mediapixel

 

Aga Dyk „Odlot na Dominikanę”

Solowa płyta wokalistki zespołu Brathanki – Agi Dyk. To dawka dobrego humoru, która płynie do nas z błyskotliwych tekstów autorstwa Michała Zabłockiego. O muzykę zadbał Marek Kościkiewicz, Janusz Mus i Marcin Nierubiec. W Mediapixel powstała oprawa graficzna i niebanalna okładka na płytę. Odcień koperty, w której umieszczona jest płyta idealnie współgra z kolorystyką zdjęć. 

Grafika: Anna Fidzińska- Mediapixel, Alina Jędrysik Fotografia

Producent: Agnieszka Dyk- Florkowska

Produkcja muzyczna: Chris Aiken

Druk: Mediapixel

 

Kapela z Gminy Damnica  „Tu i teraz”

To druga płyta zespołu z Damnicy. Okładkę stanowi digipack na papierze eko z piękna, gwiaździstą panoramą z elementami wytłoczonymi srebrną folią na gorąco.

Projekt graficzny: Aleksander Gurłacz

Druk: Mediapixel

cd cover_hot stamping_opakowania krakow

 

Hello My Sunsine „Wolno nam żyć wolno”

To debiutancka płyta pięcioosobowego zespołu. Krążek zapakowany jest w digipack z książeczką. Intrygującą grafikę podkreśla lakier uv nałożony miejscowo.

Produkcja: Marcin Bors

Projekt graficzny: Witold Trzcionka

Druk: Mediapixel

 

Nikola Kołodziejczyk feat. Tomasz Dąbrowski, Samuel Blaser, AUKSO

„Suite for trumpet, trombone and string orchestra”

Nikola Kołodziejczyk to kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista. Zdobywca wielu nagród, między innymi dwóch Fryderyków — Jazzowy Debiut Roku 2015 za suitę na orkiestrę jazzową „Chord Nation” i Jazzowy Album Roku 2016 za suitę „Barok Progresywny” z udziałem instrumentów ludowych, historycznych oraz improwizatorów. 

Najnowsza „Suita”  wydana jest z rozmachem i niezwykłą starannością o szczegóły. Płyta zamknięta jest w twardym, eleganckim pudełku zamykanym na magnes. Oprócz płyty w środku znajduje się książeczka i zapis nutowy części Suity w dużym formacie. Ciekawym dodatkiem są również pocztówki ze zdjęciami i fragmentami Suity.

Wytwórnia płytowa: Nowa Brama Pro Musica

Produkcja: Nikola Kołodziejczyk, Agnieszka Kiepuszewska, Roch Siciński

Projekt graficzny: Aleksandra Głodek

Zdjęcia: Marta Rybicka, Mikołaj Zacharow

Druk: Mediapixel