USZLACHETNIENIA

USZLACHETNIENIA

Uszlachetnienia to specjalne, dodatkowe zabiegi drukarskie i introligatorskie, mające na celu dodanie smaku i elegancji Twojemu wydawnictwu.

* Uszlachetnienia na opakowaniu:

 • folia matowa – sprawia, że opakowanie prezentuje się szlachetnie, poprzez zmatowienie powierzchni zadruku specjalną folią. Dodatkowo jest ono znacznie bardziej wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia.
 • folia „soft touch” – to folia pozwalająca uzyskać unikalny efekt „aksamitnego dotyku”. Podbija ona kolorystykę barw na opakowaniu, pogłębia matowy efekt i podwyższa odporność opakowania na zarysowania. Dodatkowego efektu wizualnego nadaje zastosowanie na folii aksamitnej lakieru UV wybiórczo.
 • folia błyszcząca -nałożenie tej folii dodaje opakowaniu połysku, a kolory stają się bardziej nasycone. Również zabezpiecza opakowanie przed uszkodzeniami.
 • hot stamping (termodruk)– to wzbogacenie opakowania poprzez wtopienie i wtłoczenie na gorąco folii złotej, srebrnej lub kolorowej na jego powierzchni lub elementach.
 • druk złotem i srebrem– aby dodać blasku i świetności opakowaniu możemy w druku użyć złotego lub srebrnego koloru
 • tłoczenia– przy pomocy specjalnej matrycy możemy nadać efekt głębi lub wypukłości na okładce Twojego opakowania. Takie „trójwymiarowe” litery lub znaki wyglądają atrakcyjnie i sprawią, że odbiorca nie będzie chciał Twojej płyty wypuścić z rąk.
 • druk na papierze niepowlekanym- dodatkowym walorem estetycznym przy druku na niepowlekanych papierach jest szorstka faktura opakowania i jego naturalny, ekologiczny wygląd. Specjalizujemy się w druku na papierze szarym lub białym. Na Twoje specjalne życzenie podejmiemy się druku na innych, ciekawych papierowych powierzchniach.
 • lakier UV nakładany wybiórczo – to drobiazg, który szczególnie podnosi walory estetyczne opakowania. Polakierowany element połyskuje na powierzchni opakowania i uwypukla graficzne niuanse. Dobry grafik traktuje go jako dodatkowy kolor, a przy odrobinie kreatywności może stworzyć coś naprawdę interesującego.

Jako nieliczni w Polsce oferujemy lakier UV o szczególnym połysku nakładany metodą cyfrową- również w małych nakładach.

* Zabiegi specjalne i uszlachetnienia na krążku CD/DVD:

 • druk na srebrze płyty– można pozostawić pewne elementy na płycie niezadrukowane, dzięki czemu otrzymujemy efekt „lustra”. Daje to ciekawy i oryginalny rezultat.
 • imitacja winylowych prążków– dzięki specjalnej technice zadruku, na płycie CD możemy wykonać wyczuwalne w dotyku prążki, które sprawią, że płyta będzie przypominała płytę winylową.
 • druk złotem i srebrem- aby dodać blasku i świetności płycie CD, możemy w druku użyć złotego lub srebrnego koloru.

Realizujemy wyjątkowe projekty według indywidualnych oczekiwań. To opakowanie decyduje czy ktoś posłucha Twojej płyty, czy też zainteresuje się inną. Dlatego dokładamy starań, aby każda wyprodukowana u Nas płyta była niepowtarzalna i jak najbardziej zbliżona swym charakterem do muzyki jaką zawiera.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną skontaktuj się z nami telefonicznie lub opisz swój projekt używając formularza na stronie kontakt.

Jeśli chcesz wydać płytę w standardowym opakowaniu, zapraszamy na stronę 24cd.pl